Jaunā Gaita nr. 289. Vasara 2017

 

 

Jaunā Gaita vasarai

 

Danielas Treijas vāka apdarījums, Parafrāze par Miervalda Poļa darbiem, pievelk uzmanību mākslas uzsvaram šai numurā. No Poļa izstādes Ilūzija kā īstenība Nacionālā Mākslas muzejā reproducētas trīs gleznas un no galerijā “Istaba” izstādītajiem Ilmāra Rumpētera darbiem reproducēti visi četri. Par māksliniekiem un viņu darbiem raksta LNMM izstādes iekārtotāja Daina Auziņa un Amerikas Latviešu Mākslinieku apvienības vadītāja, JG mākslas redaktore Linda Treija.

Tekstuālo mākslu pārstāv Indra Gubiņa un Agnese Rutkēviča ar dzejoļiem, Kārlis Vērdiņš ar atdzejojumiem, Mirdza Kate Baltais ar dzejisku veltījumu Soveigas Miezītes (1937-2015) piemiņai un Sabīne Košeļeva ar īsstāstu “Bēdīgākā seja visā pasaulē”. Benitas Veisbergas jaunāko pielikumu viņas Pierakstu sērijai pavada viņas mūža biedra Ēra (Ervīna Antona, 1921-2001) mākslas darbu klāsts.

Uldis Bērziņš apraksta ilggadīgu sadarbošanos ar Knutu Skujenieku tulkojot Teiku par Igora karagaitu no seno austrumslāvu valodas, un Otto Ozols komentē Latviskā gara atdzimšanu mūsdienu latviešu literatūrā.

Vēstures nodaļā Madaras Eversones pētījuma turpinājums par LPSR Rakstnieku savienības ietekmi uz literāro darbību padomju okupācijas 50’os un 60’os gados, un vēsturnieks Agris Dzenis raksta par seno baltu rituāliem kopmielastiem.

Nodaļā “Dažos vārdos” īsziņas par būtiskākajiem latviešu kultūras notikumiem. Grāmatu nodaļā jaunizdevumu apskats un recenzijas: Bārbala Simsone par Jāņa Lejiņa vēsturisko romānu Vīrieša sirds, Juris Šlesers par Toma Kreicberga (Tom Crosshill) romāniem latviešu un angļu valodā, Anita Liepiņa par Kārļa Kangera et al Aiz šiem vārtiem vaid zeme, un Lāsma Gaitniece par Arno Jundzes Bergs & relikviju mednieki un Andras Manfeldes Virsnieku sievas.

Jaunās Gaitas vasaras numuru var atrast daudzās Latvijas bibliotēkās. Par lētu naudu to var nopirkt Jāņa Rozes grāmatveikalos, NicePlace veikalā, un pie LOM grāmatgalda. Par abonēšanas kārtību rakstiet e-vēstuli vai piezvaniet, vai arī skatiet mājas lapu <http://jaunagaita.net> .

 

Juris Žagariņš
<juris.zagarins@gmail.com>
413 732-3803

Jaunā Gaita