Jaunā Gaita nr. 238, septembris 2004

 

 

JG redakcijai:

Vakar aizgāju uz Ogres bibliotēku pēc dažiem dārzkopības žurnāliem un absolūti nejauši paņēmu no plaukta Jaunās Gaitas šā gada marta numuru, kas tur brīnumainā kārtā atradās (bibliotēka taču ir maza un nabaga). Mani patiesi saviļņoja [Laimas Kalniņas] "Laimīgā zeme." Paldies par to rakstniecei! Vēlāk izskatīšu arī pārējās Jaunās Gaitas. Tur ir daudz ko lasīt.

Lasītāja Ogrē, Latvijā

 

JG 236 daudz interesanta lasāmā. Tauriņa dienasgrāmatas fragmenti ļoti nozīmīgi un skaidra, laba latviešu valoda. Lielais modernisms, instalāciju cepšana, abstraktā ekspresionisma ietekmes lēnām iziet no modes. Tas īsti vēl nav noreģistrēts, par spīti zināmu vadošu mākslas galeriju un kritiķu centieniem. Tas pats arī architektūrā - rodas stingras prasības ievērot gadsimtu ilgas mākslas un architektūras tradicijas. Labs ir Laimas Kalniņas gabaliņš "Laimīgā zeme", interesantas arī Ritas Laimas Bērziņas raksts par Baltvilku. Artura Neparta raksts provokatīvs. Lai Andrievs Ezergailis reaģē.

Lasītājs ASV austrumu piekrastē

 

Lasu ar lielu interesi.

Aleksis Dreimanis, Londonā, Kanadā

 

JG pēdējie numuri kļūst arvien fascinējošāki. Vijas Vētras dzimšanas dienā strīdējāmies par Raimonda Staprāna lugu Postītājs [JG 229 un 230], ar citiem atkal par Kultūras sakaru komitejas darbam veltīto Evas Eglājas-Kristsones rakstu [JG 235], kas netieši tomēr daudz ko ziņo, kaut jāprot lasīt starp rindām...

Lasītāja Ņujorkā

 

Nevēlos saņemt JG, jo neko labi nesekoju, kas tur rakstīts. Kādreiz lasīju dzeju ar patiku, bet tas bija 20. gados, manos skolas gados. Nekad tālāk par dzeju netieku, un tā prieku nesagādā.

M. Borbala, Kalifornijas pavalstī, ASV

 

Vairāk nopietnu rakstu par primārām aktuālitātēm. Mazāk fantazijas.

J. Purviņš, Viskonsinas pavalstī, ASV

 

Ļoti labs saturs.

Ojārs Puriņš, Kalamazū (Kalamazoo), Mičiganas pavalstī, ASV

Jaunā Gaita