Jaunā Gaita nr. 216, marts 1999

 

 

 

 

JG redakcijai:

Liels paldies par piedāvājumu atsūtīt iztrūkstošos žurnālus, jo mūsu lasītājiem, kā arī mums pašiem tie ir ļoti nepieciešami. Mūsu bibliotēkā trūkst šādi numuri: 73, 76-103, 105-140, 142-149, 151-179, 204.

Zelma Tuče, Viļānu pilsētas bibliotēkas direktore

 

 

 

 

JG redakcijai:

Vajadzētu iesaistīt JG 30-35 gadu vecus tautiešus arī kā autorus. Tā ir paaudze, kam vajadzīga „balss” (..) Bija ļoti interesanti Latvijā noklausīties, cik ļoti sajūsmināti daudzi no (vēsturnieka) Jura Zalāna draugiem bija par Jāņa Krēsliņa rakstu par Latvijas vēstures mītiem (JG 213). Pati biju J. Zalānam nosūtījusi vienu JG eksemplāru. Kāds viņa draugs bija arī nopircis turpat Rīgā šo numuru, un tas gājis no rokas rokā starp kādiem 15-20 cilvēkiem.

Elizabete Rūtena, Kalifornijā

 

 

 

 

JG redakcijai:

Uldis Siliņš jau raksta (JG 214) it interesanti, tikai, liekas, iespaidojies par daudz no savas tantes pļāpām. Ja nu runājam par „reputāciju”, tad tāda mūsu pusē (arī starp Ņujorkas un Vašingtonas aktieŗiem) bija Elzai Pūcei-Siliņai. Reputācija par „minchauzeniskiem” stāstījumiem, kas nepārtraukti mainījās, bieži pat nonākot pretrunās vienam ar otru. Bet to jau negribas publiski pieminēt: iznāktu tāda kā „veļas mazgāšana”...

Rasma Birzgale-Vītola, Ņujorkā

 

 

 

 

JG redakcijai:

... Pēc manām domām arī JG ir jāraksta un jāpublicē dokumenti par abām okupācijām un to sekām. Jātiesā ir visi tie, kas noziegušies abos laikos (..) Vajaga sastādīt formulāru un to izsūtīt visiem tiem, kas bija deportēti, vai viņu ģimenēm, tāpat tiem, kas tika izsūtīti uz Vāciju laikā no 1942. līdz 1945. gadam (ap 30 000), kā arī visiem tiem, kas cieta no Čekas un Gestapo. Vajaga sastādīt formulāru, iespiest to laikrakstos, uzdodot Strasburgas Parlamenta, arī Hāgas tiesas adreses. Nodibināt Latvijā komisiju, sastāvošu no sabiedrībā pazīstamiem godīgiem cilvēkiem, kas nav darbojušies kā „pakalpiņi” nevienā no abiem okupācijas laikiem. Sīkāk to visu var izstrādāt juristi. Galvenais ir neklusēt par visu mums nodarīto.

Leonids Siliņš, Stokholmā

 

 

 

 

JG redakcijai:

Lai JG pastāv vismaz līdz 400. numuram! Tā ir barība mūsu dvēselēm.

Helēna Hofmane, Losandželosā

 

 

 

 

JG redakcijai:

... Ceru, ka Jaunajai Gaitai klājas labi. Manuprāt, mums tagad visās jomās vajadzīgs pēc iespējas plašāks neatkarīgu iespēju un „tribiņu” loks, jo pēcvēlešanu notikumu virzība ir vienkārši pretīga: klajš biznesa grupējumu diktāts visās jomās (..) ir baigi svarīgi, lai tas žurnāls (JG) būtu, un pēc iespējas stiprāks...

Lasītājs, Rīgā

 

 

 

JG redakcijai:

Atrodu Kiberkambarī vērtīgu informāciju, arī essenci tam, kā jaunā un vidējā paaudze domā Latvijā un kā Ziemeļamerikā. (..) Ir labi, ja technoloģija palīdz izteikties ekonomiski. (Juris) Žagariņš ir uz pareizā ceļa.

J. Purviņš Jurjāns, ASV

 

Jaunā Gaita