Jaunā Gaita nr. 200, marts 1995

 

 

 

JG redakcijai:

Paldies par visu! Manuprāt vērtīgākie ir Vizmas Belševicas dzejoļi, Vairas Freibergas apceres, „dubultrecenzijas” par Latvijas un trimdas autoriem 1970. gados un lugas, kuŗās parādās īstenība Rīgas pilī, Māras istabiņā un mūsu veco ļaužu mītnēs.

Maruta, ASV (pašreiz Latvijā)

 

 

 

 

JG redakcijai:

... Manuprāt R. Staprāna bezkaunīgā luga Sasalšana, kas 1982. gadā bija iespiesta žurnālā Žurnāls „nokāva” šo Žurnālu un tas izbeidza iznākšanu ...

Lai tāda neraža negadītos JG, Raimonda Staprāna bezkaunības nevajadzētu iespiest.

Edgars Ž. Elferts, ASV

 

 

 

 

JG redakcijai:

Saņēmu 198. JG numuru, un apšķebinājos, to lasīdama. Ja Jūs vēl kādu no Staprāna negabaliem iespiedīsit, atsaukšu abonementu. Vismaz latviešu valodā tā kaut ko nevar, un nevar laist tautā. Kas lasītājam no tā tiek? Vai žurnālam nav jānes atbildība? Kādreiz bija izdevumi „par Latviju daiļu, spēcīgu”. Jūs to darāt atsprēklin, apakšu uz augšu!

Ezergaiļa un Roņa saruna arī tenkošana vien ir. Kam no tā labāk tiek? Tad pārlieciet žurnāla nosaukumu: Aizkulises, vai kaut ko tamlīdzīgu.

Žēl, ka pie lubām noiet arī viens otrs godīgs dzejolītis.

Labu jauno gadu Jums vēlēdama, cerībā uz labāku Jauno Gaitu,

Līgsme Ķirpe, Austrālijā

 

 


 

JG redakcijai:

Nupat saņēmu 197. JG numuru − labi, labi. Priecājos par Andrieva Ezergaiļa skaidro valodiņu, jau vairākos izdevumos. Pirms dažiem gadiem viņu apšaubīju, tagad vairs nē.

Citā tematā. Demokrātija vairs nav elks, kas pasauli izglābs. Krieviem, bez pārskološanās, varētu būt „demokrātija” ar tādām pat tieksmēm kā pēdējās divās viņu impērijās. Un, vai ASV valsts iekārtu mums pienāktos dēvēt par demokrātiju?

Maigas dabas lielvalstīs ir galīgi neiespējams izskaust mafiju. Turpretim mazākās valstīs, kā Baltijā, cilvēks vēl pazīst cilvēku un ar pienācīgu robežu apsardzi to vajadzētu panākt − savu mafiju taču iespējams izdeldēt pašiem savā pagastā.

Gundars Krūmiņš, Jaunzēlandē

 

 

 

 

JG redakcijai:

Turpināt meklēt kopsakarības ar līdzšinējo sparu.

I. Bērziņš, ASV

 

 

Jaunā Gaita